Moda Męska

Mężczyzna nie jest dodatkiem do kobietyPodczas imprez okolicznościowych, zwłaszcza wesel, można zaobserwować pewne zjawisko. Jest nim kolorystyczne dopasowanie dodatków męskiej stylizacji do stroju kobiety. Czy jest to zgodne z zasadami męskiej elegancji?

Kojarzycie pary, w których mężczyzna dobierał krawat pod kolor sukienki partnerki lub koszulę pod kolor stylizacji żony? Osobiście takich przykładów mogę podać wiele. Musimy powiedzieć to sobie raz na zawsze. Mężczyzna nie jest dodatkiem do kobiety! Ogromnym błędem jest dobieranie dodatków męskiej stylizacji pod kolor stylizacji kobiety. A już największym absurdem jest dobieranie dodatków w stylizacji ślubnej Pana Młodego do kwiatów Panny Młodej lub wystroju sali weselnej. Nie da się tego nazwać inaczej jak kiczem.

Kiedyś od jednej Pani usłyszałam, że dopasowanie tak ładnie wygląda. Idąc tym tropem, równie dobrze to kobieta mogłaby dopasowywać kolor swojej kreacji do koloru garnituru, krawata czy poszetki mężczyzny. W końcu nazwisko po ślubie też zdecydowanie częściej zmieniają kobiety niż mężczyźni.

Pamiętajcie, że jeżeli chcecie być do siebie dopasowani to możecie ubrać się w podobnym stylu, ale nie róbmy z siebie stylizacyjnego disco polo. Nie jest to ani ładne, ani stylowe.

Mam nadzieję, że ten problem Was nie dotyczy. Jeżeli w Waszym otoczeniu jest jakaś “dopasowana” para to podeślijcie im link do tego artykułu. Może nie będą już więcej popełniać tego błędu.

2022-07-18